Cvičení pilates, jógy a výživové poradenství.

CVIČENÍ PILATES

Historie vzniku metody Pilates

Metodu cvičení Pilates vytvořil Joseph Pilates v Německu. Býval často nemocný a slabý, rozhodl se zesílit, proto navrhl cvičební nářadí a sestavu cviků pro pacienty ležící na nemocničních lůžkách. Tento systém tvořil základ pro jeho jedinečný způsob cvičení.

Toto specializované cvičení pak začal více provozovat v New Yorku a v roce 1926 si tam otevřel svoje první Pilates studio. Povzbuzoval fyzickou harmonii a rovnováhu těla pomocí kontroly dýchaní.

Joseph H. Pilates měl rád život. Sám říkal: “Doporučuji všem moje cvičení, udělá vás šťastnějšími. Od té doby co cvičím jsem nebyl nemocný, nebral jsem nikdy ani aspirin. Jím to co mám rád (např. steak). Kdyby lidi viděli jak žiju – nevěřili by tomu – občas i kouřím (doutníky), piju víno a miluji . Láska! Bez té jste mrtví!”

Komu je metoda určena?

Cvičení Pilátes je vhodné pro všechny věkové kategorie, muže i ženy, také pro méně aktivní i fyzicky aktivní jedince. Je vhodná pro lidi trpící chronickou bolestí zad, pro těhotné i pro lidi s nadváhou. Tuto metodu vyzkoušelo i mnoho slavných osobností např.: Sharon Stone, Madonna, Julia Roberts, Barbra Streisand, Brad Pitt, golfista Tiger Woods a jiní.

Kde a jak probíhá cvičení Pilates?

Cvičení vždy trvá 60 minut, necvičí se v botech jen v ponožkách nebo na boso. Ke cvičení mám k dispozici podložky a jiné cvičební pomůcky, takže si nic nemusíte nosit. Pouze ručník a něco k pití. Jedna hodina stojí 100 Kč. Je možnosti si zakoupit i permanentky a dárkové poukazy na 10 vstupů za 950 Kč nebo na 20 vstupů za 1 900 Kč. Náročnost cvičení Pilates je vždy upravena podle složení skupiny a ještě individuálně, pokud má někdo ze cvičících například nějaké zdravotní omezení.

Pilátes ve Zbuzanech

Místo: sál obecního úřadu ve Zbuzanech, Na Návsi 1, 252 25 Zbuzany
Kdy: každou středu od 18:00-19:00
Prosím klientky/klienty, aby dorazili na lekci již oblečení do sportovního, protože zde není k dispozici šatna ( příp. lze využit malou místnost u sálu)
Přihlásit:

Pilates v Chýni

Místo: tělocvična základní školy (Nová tělocvična v areálu ZŠ Chýně), Bolzanova 890, 253 03 Chýně)
Kdy: každý čtvrtek od 19:00-20:00 a neděli od 18:00-19:00.
Zde je k dispozici krásná šatna na převléknutí
Přihlásit:

„Po deseti lekcích se budete lépe cítit, po dvaceti lekcích budete lépe vypadat, po třiceti lekcích budete mít nové tělo.“
Joseph Pilates

 


Milí cvičenci, do konce srpna máme se cvičením pauzu, takže v srpnu se NECVIČÍ.
Ale ZAČÍNÁME hned 1.9.2020! Takže se na všechny moc těším v ZÁŘÍ!
Krásný zbytek prázdnin!


Zakupte si dárkové poukazy na 10 lekcí cvičení jógy nebo pilátes.