Cvičení pilates, jógy a výživové poradenství.

Hatha jóga

Hatha jóga napomáhá k dosažení vyrovnanosti fyzických a psychických potřeb člověka. Provozováním hatha jogy ulevujete přetíženým nervům a umožňujete si uvědomit pozitivní myšlenky na vašem těle. Spojení dechu, zklidnění mysli, správně provedené ásany (pozice), práce svalů našeho těla a výdrž, to je hatha jóga.

Hatha jóga - jóga praha

Čím je hatha jóga specifická?

Specifičnost spočívá ve výdrži neboli trpělivosti. V hatha józe velice pomalu přecházíme z pozice do pozice, v každé pozici se zastavíme a tím je celá lekce velice pomalá, klidná a celkově příjemná. Principem jsou rozvážné a pomalé pohyby, které hluboce prodýcháváme.
Hatha jóga spojuje protipóly – jak můžeme vyčíst už ze samotného názvu, kdy označení ha je sluneční energie a tha je energie měsíční, proto se i během ásan má ke každé pozici dát pozice protější, aby se dané ásany vyrovnaly.

Nezáleží na vašem věku a fyzické kondici, hatha jóga je vhodná pro všechny, přijďte si jí vyzkoušet a prožít na vlastní kůži.

Kde a jak probíhá cvičení jógy?

Cvičení vždy trvá 60 minut, necvičí se v botech jen v ponožkách nebo na boso. Ke cvičení mám k dispozici podložky a jiné cvičební pomůcky, takže si nic nemusíte nosit. Pouze ručník a něco k pití. Jedna hodina stojí 100 Kč. Je možnosti si zakoupit i permanentky a dárkové poukazy na 10 vstupů za 950 Kč nebo na 20 vstupů za 1 900 Kč.

Hatha jóga v Chýni

Místo: tělocvična základní školy (Nová tělocvična v areálu ZŠ Chýně), Bolzanova 890, 253 03 Chýně)
Kdy: každé úterý a čtvrtek od 18:00-19:00
Zde je k dispozici krásná šatna na převléknutí
Přihlásit:

Co je jóga?

Jóga pochází z Indie a je to jedna z nejstarších cvičebních soustav celkově působící na člověka tím, že sjednocují tělo, mysl, duši a vědomí. Vede ho přirozeně k rovnováze a harmonii se sebou samým.

Jóga ovlivňuje náš fyzický i psychický stav. Zlepšuje pružnost těla, pevnost svalů, vytrvalost a rovnováhu.

Milí cvičenci, do konce srpna máme se cvičením pauzu, takže v srpnu se NECVIČÍ.
Ale ZAČÍNÁME hned 1.9.2020! Takže se na všechny moc těším v ZÁŘÍ!
Krásný zbytek prázdnin!


Zakupte si dárkové poukazy na 10 lekcí cvičení jógy nebo pilátes.